Home / Crystals / SXT2248DC27-12.000M
minImg
SXT2248DC27-12.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT2248DC27-12.000M
Description:
CRYSTAL 12.000MHZ 8 PF SMD
In Stock : 4928
User Guide
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±25ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 12 MHz