Home / Crystals / SXT2248DD16-25.000M
minImg
SXT2248DD16-25.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT2248DD16-25.000M
Description:
CRYSTAL 25.000MHZ 8 PF SMD
In Stock : 2200
User Guide
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±20ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 25 MHz