Home / Crystals / SXT2249BA48-12.000M
minImg
SXT2249BA48-12.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT2249BA48-12.000M
Description:
CRYSTAL 12.000MHZ 9 PF SMD
In Stock : 14702
User Guide
Load Capacitance 9pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 12 MHz