Home / Crystals / SXT32410EE07-27.000M
minImg
SXT32410EE07-27.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32410EE07-27.000M
Description:
CRYSTAL 27.000MHZ 10 PF SMD
In Stock : 6966
User Guide
Load Capacitance 10pF
Frequency Tolerance ±15ppm
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±15ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 27 MHz