Home / Crystals / SXT32412FA48-12.288M
minImg
SXT32412FA48-12.288M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32412FA48-12.288M
Description:
CRYSTAL 12.288MHZ 12PF SMD
In Stock : 4450
User Guide
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Ratings -
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 12.288 MHz