Home / Crystals / SXT32413CB16-11.0592M
minImg
SXT32413CB16-11.0592M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32413CB16-11.0592M
Description:
CRYSTAL 11.0592MHZ 13PF SMD
In Stock : 3470
User Guide
Load Capacitance 13pF
Frequency Tolerance ±25ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 250 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 11.0592 MHz