Home / Crystals / SXT32416AA07-12.288M
minImg
SXT32416AA07-12.288M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32416AA07-12.288M
Description:
CRYSTAL 12.288MHZ 16PF SMD
In Stock : 1310
User Guide
Load Capacitance 16pF
Frequency Tolerance ±50ppm
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Ratings -
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 12.288 MHz