Home / Crystals / SXT32416CA48-13.560M
minImg
SXT32416CA48-13.560M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32416CA48-13.560M
Description:
CRYSTAL 13.560MHZ 16PF SMD
In Stock : 1690
User Guide
Load Capacitance 16pF
Frequency Tolerance ±25ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 13.56 MHz