Home / Crystals / SXT32417CA17-28.63636M
minImg
SXT32417CA17-28.63636M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32417CA17-28.63636M
Description:
CRYSTAL 28.63636MHZ 17PF SMD
In Stock : 2693
User Guide
Load Capacitance 17pF
Frequency Tolerance ±25ppm
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms