Home / Crystals / SXT32419CC17-37.400M
minImg
SXT32419CC17-37.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32419CC17-37.400M
Description:
CRYSTAL 37.400MHZ 19PF SMD
In Stock : 1500
User Guide
Load Capacitance 19pF
Frequency Tolerance ±25ppm
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±25ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Ratings -
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 37.4 MHz