Home / Crystals / SXT32419DB07-11.0592M
minImg
SXT32419DB07-11.0592M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32419DB07-11.0592M
Description:
CRYSTAL 11.0592MHZ 19PF SMD
In Stock : 1465
User Guide
Load Capacitance 19pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 250 Ohms
Ratings -
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 11.0592 MHz