Home / Crystals / SXT32420BB17-24.576M
minImg
SXT32420BB17-24.576M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32420BB17-24.576M
Description:
CRYSTAL 24.576MHZ 20 PF SMD
In Stock : 6240
User Guide
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 24.576 MHz