Home / Crystals / SXT32420BB27-36.000M
minImg
SXT32420BB27-36.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32420BB27-36.000M
Description:
CRYSTAL 36.000MHZ 20PF SMD
In Stock : 2960
User Guide
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Ratings -
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 36 MHz