Home / Crystals / SXT32421BB07-19.6608M
minImg
SXT32421BB07-19.6608M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT32421BB07-19.6608M
Description:
CRYSTAL 19.6608MHZ 21PF SMD
In Stock : 2996
User Guide
Load Capacitance 21pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 19.6608 MHz