Home / Crystals / SXT3247AA48-29.4912M
minImg
SXT3247AA48-29.4912M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT3247AA48-29.4912M
Description:
CRYSTAL 29.4912MHZ 7PF SMD
In Stock : 1500
User Guide
Load Capacitance 7pF
Frequency Tolerance ±50ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 29.4912 MHz