Home / Crystals / SXT3248ED48-19.200M
minImg
SXT3248ED48-19.200M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT3248ED48-19.200M
Description:
CRYSTAL 19.200MHZ 8PF SMD
In Stock : 1425
User Guide
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±15ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±20ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Ratings -
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 19.2 MHz