Home / Crystals / SXT3248FB17-38.400M
minImg
SXT3248FB17-38.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT3248FB17-38.400M
Description:
CRYSTAL 38.400MHZ 8 PF SMD
In Stock : 2962
User Guide
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 38.4 MHz