Home / Crystals / SXT3248FC48-27.120M
minImg
SXT3248FC48-27.120M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT3248FC48-27.120M
Description:
CRYSTAL 27.120MHZ 8 PF SMD
In Stock : 11990
User Guide
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±25ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 27.12 MHz