Home / Crystals / SXT3249BA16-13.560M
minImg
SXT3249BA16-13.560M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT3249BA16-13.560M
Description:
CRYSTAL 13.560MHZ 9PF SMD
In Stock : 1480
User Guide
Load Capacitance 9pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Ratings -
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 13.56 MHz