Home / Crystals / SXT3249CA27-19.200M
minImg
SXT3249CA27-19.200M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT3249CA27-19.200M
Description:
CRYSTAL 19.200MHZ 9PF SMD
User Guide
Load Capacitance 9pF
Frequency Tolerance ±25ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 19.2 MHz