Home / Crystals / SXT83418AA16-24.576M
minImg
SXT83418AA16-24.576M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT83418AA16-24.576M
Description:
CRYSTAL 24.576M 18PF SMD
In Stock : 900
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±50ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SOJ, 5.5mm pitch
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 24.576 MHz