Home / Crystals / SXT83418EB27-29.4912M
minImg
SXT83418EB27-29.4912M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT83418EB27-29.4912M
Description:
CRYSTAL 29.4912M 18PF SMD
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±15ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SOJ, 5.5mm pitch
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 29.4912 MHz