Home / Crystals / SXTHM218DB074-26.000M
minImg
SXTHM218DB074-26.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXTHM218DB074-26.000M
Description:
CRYSTAL 26.000MHZ 18 PF SMD
In Stock : 2935
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Series SXTHM2
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 26 MHz