SZ1608K202TF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SZ1608K202TF
Description:
FERRITE BEAD 2K OHM 0603 1LN
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 1Ohm
Impedance @ Frequency 2 kOhms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max) 0.037" (0.95mm)
Product Status Active
Ratings -
Series SZ
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 200mA