T18203KT10
Vishay Sfernice
Product No:
T18203KT10
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Description:
TRIMMER 20KOHM 0.75W PC PIN SIDE
In Stock : 460
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 15
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.252" x 0.189" Face (6.40mm x 4.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Series T18
Power (Watts) 0.75W, 3/4W