T496X226M025AS
KEMET
Product No:
T496X226M025AS
Description:
CAP TANT 22UF 20% 25V 2917
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series T496
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 22 µF