T520V337M2R5ASE015
KEMET
Product No:
T520V337M2R5ASE015
Description:
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 2917
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code V
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm @ 100kHz
Mfr KEMET
Capacitance 330 µF