T545X337K016ATE025
KEMET
Product No:
T545X337K016ATE025
Manufacturer:
KEMET
Description:
CAP TANT POLY 330UF 16V 2917
In Stock : 2490
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series KO-CAP® T545
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 330 µF