T63XB203KT20
Vishay Sfernice
Product No:
T63XB203KT20
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Description:
TRIMMER 20KOHM 0.25W PC PIN SIDE
In Stock : 583
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 15
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.268" x 0.197" Face (6.80mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Series T63
Power (Watts) 0.25W, 1/4W