Home / Oscillators / TA-14.7456MCE-T
minImg
TA-14.7456MCE-T
TXC CORPORATION
Product No:
TA-14.7456MCE-T
Description:
MEMS OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Base Resonator MEMS
Frequency 14.7456 MHz