Home / Oscillators / TA-15.8682MDD-T
minImg
TA-15.8682MDD-T
TXC CORPORATION
Product No:
TA-15.8682MDD-T
Description:
MEMS OSC XO 15.8682MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Base Resonator MEMS
Frequency 15.8682 MHz