TAJA105M050RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJA105M050RNJ
Description:
CAP TANT 1UF 20% 50V 1206
In Stock : 1834
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.6Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF