TAJA155K020RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJA155K020RNJ
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 20V 1206
In Stock : 17464
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.5Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1.5 µF