TAJE687K002RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJE687K002RNJ
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 680UF 10% 2.5V 2917
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm
Series TAJ
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 680 µF