TAJF107M016SNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJF107M016SNJ
Description:
CAP TANT 100UF 20% 16V 2312
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series TAJ
Type Molded
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 µF