TAJS334K035RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJS334K035RNJ
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 0.33UF 10% 35V 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code S
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 15Ohm
Series TAJ
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.33 µF