TAJS336M002RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJS336M002RNJ
Description:
CAP TANT 33UF 20% 2.5V 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code S
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 33 µF