TAJW155K050RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJW155K050RNJ
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 50V 2312
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code W
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.1Ohm
Series TAJ
Type Molded
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1.5 µF