TARS226M006
KYOCERA AVX
Product No:
TARS226M006
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 22UF 20% 6.3V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code S
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.169" Dia x 0.339" L (4.30mm x 8.60mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.7Ohm
Series TAR
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 µF