Home / Oscillators / TB-14.7456MBD-T
minImg
TB-14.7456MBD-T
TXC CORPORATION
Product No:
TB-14.7456MBD-T
Description:
MEMS OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator MEMS
Frequency 14.7456 MHz