Home / Oscillators / TB-15.8682MDE-T
minImg
TB-15.8682MDE-T
TXC CORPORATION
Product No:
TB-15.8682MDE-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Description:
MEMS OSC XO 15.8682MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series TB
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output CMOS
Mfr TXC CORPORATION
Base Resonator MEMS
Frequency 15.8682 MHz