Home / Oscillators / TB524-080.0M
minImg
TB524-080.0M
Connor Winfield
Product No:
TB524-080.0M
Manufacturer:
Connor Winfield
Description:
XTAL OSC VCTCXO 80.0000MHZ LVCMO
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Frequency Stability ±1ppm
Current - Supply (Max) 12mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series TB
Function Enable/Disable
Type VCTCXO
Package / Case 10-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVCMOS
Mfr Connor Winfield
Base Resonator Crystal
Frequency 80 MHz