TCD-10-1W-75+
Mini-Circuits
Product No:
TCD-10-1W-75+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Description:
RF DIR COUPLER 10MHZ-750MHZ 6SMD
User Guide
Insertion Loss -
Applications CATV, Cellular
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series -
Package / Case 6-SMD, Flat Leads
Power - Max -
Mfr Mini-Circuits
Coupler Type Standard
Frequency 10MHz ~ 750MHz