TCSD-08-D-10.00-01-P14
Samtec Inc.
Product No:
TCSD-08-D-10.00-01-P14
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Usage -
Number of Positions 16
Product Status Active
Pitch - Connector 0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable 0.039" (1.00mm)
Series Tiger Eye™ TCSD
Length 0.833' (254.00mm, 10.00")