TE0725-03-100-2C
Trenz Electronic GmbH
Product No:
TE0725-03-100-2C
Manufacturer:
Trenz Electronic GmbH
Description:
IC MOD ARTIX-7 A100T 100MHZ 32MB
In Stock : 61
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Core Processor Artix-7 A100T
Speed 100MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Flash Size 32MB
RAM Size -
Size / Dimension 2.870" L x 1.380" W (73.00mm x 35.00mm)
Product Status Active
Module/Board Type FPGA Core
Series TE0725
Co-Processor -
Mfr Trenz Electronic GmbH
Connector Type 50 Pin