TE1200B100RJ
TE Connectivity Passive Product
Product No:
TE1200B100RJ
Description:
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 1200W
In Stock : 7
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 2.362" Dia x 16.339" L (60.00mm x 415.00mm)
Temperature Coefficient ±440ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Brackets
Resistance 100 Ohms
Series TE, CGS
Power (Watts) 1200W