TE200B470RJ
TE Connectivity Passive Product
Product No:
TE200B470RJ
Description:
RES CHAS MNT 470 OHM 5% 200W
In Stock : 7
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.575" Dia x 7.677" L (40.00mm x 195.00mm)
Temperature Coefficient ±440ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Brackets
Resistance 470 Ohms
Series TE, CGS
Power (Watts) 200W