TE50BR22J
TE Connectivity Passive Product
Product No:
TE50BR22J
Description:
TE 50W R22 5% BRACKET
In Stock : 9
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 2.520" (64.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.102" Dia x 4.016" L (28.00mm x 102.00mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Brackets
Resistance 220 mOhms
Series TE
Power (Watts) 50W