TFCR0603-10W-E-2001BT
Venkel
Product No:
TFCR0603-10W-E-2001BT
Manufacturer:
Venkel
Package:
0603
Description:
RES 2K OHM 0.1% 1/10W 0603
In Stock : 15000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 2 kOhms
Series TFCR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W