TFCR0603-16W-E-2262DT
Venkel
Product No:
TFCR0603-16W-E-2262DT
Manufacturer:
Venkel
Package:
0603
Description:
RES 22.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
In Stock : 10000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 22.6 kOhms
Series TFCR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W